wtorek, 11 grudnia 2012

Gdzie kupić herbatę matcha?

Dosyć często spotykam się z pytaniem, czy w Polsce można kupić herbatę matcha, więc postanowiłam podsumować w jednym poście parę najważniejszych informacji.


Po pierwsze, japońską sproszkowaną herbatę typu matcha teraz można już kupić prawie w każdym większym stacjonarnym sklepie z herbatami świata.

Dobrej jakości herbatę najlepiej zamawiać z Japonii. Niestety nie każda plantacja prowadzi sprzedaż za pośrednictwem międzynarodowych płatności i wysyła swoje towary poza Japonię. Dwie takie plantacje to Ippodo i Marukyu Koyamaen, które mają strony swoich sklepów w języku angielskim.

Wśród polskich sklepów internetowych herbatę matcha można znaleźć między innymi w:
Fresh and Green
Japan Food
Kokoro
Masala
Oxalis
Soto
Zanshin
Nagomi
Oferty tych sklepów różnią się ceną, wielkościami opakowań, miejscem pochodzenia herbaty itd... w związku z czym trudno mi Was jednoznacznie skierować tylko do jednego miejsca. Z resztą, pomijając obiektywne oceny, najlepiej spróbować kilku możliwości i ocenić także według własnego gustu. W końcu herbata ma nam przede wszystkim smakować!

WAŻNE!
Trzeba pamiętać, że sklepy są różne i warto delikatnie dowiedzieć się czy osoby prowadzące sklep wiedzą, że matchę należy magazynować w warunkach chłodniczych. Matchę powinno się przechowywać w lodówce, a na dłuższą metę nawet w zamrażarce, ponieważ herbata w postaci sproszkowanej łatwiej wietrzeje, traci aromat i piękną zieloną barwę.

Jeśli macie jakieś opinie albo znacie jeszcze inne sklepy lub miejsca warte polecenia, piszcie! Za wszystkie komentarze dziękuję!
4 komentarze:

 1. Bardzo dziękuję za wspomnienie o sklepie Zanshin.
  Sprzedawana przez nasz matcha marki Aiya jest zamknięta w hermetycznych puszkach (oprócz nakrętki puszka ma także taką zatyczkę z "zawleczką", jak napoje gazowane) dzięki czemu nie traci aromatu, ani koloru. Oczywiście ten proces zaczyna się po otwarciu puszki, ale nie dajemy mu szans, bo zawartość puszki znika w oka mgnieniu.

  OdpowiedzUsuń
 2. hej,
  ostatnio w sklepie Tea House, pojawiła się wysokiej jakości Matcha: Hikari i Horai. Warto spróbować.
  Podaję linki:
  Matcha Hikari: http://www.wiecejnizherbata.pl/loose-matcha-hikari?filter_name=matcha
  Matcha Horai: http://www.wiecejnizherbata.pl/loose-matcha-horai?filter_name=matcha

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam,
  a ja polecam zakup matchy tutaj:
  http://www.wesoil.pl/search?orderby=position&orderway=desc&search_query=matcha

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja polecam tę herbatę matcha - smakuje świetnie:
  http://organicmatcha.pl/index.php?id_product=62&controller=product&id_lang=1

  OdpowiedzUsuń