niedziela, 9 grudnia 2012

Mikołajkowe spotkanie dla dzieci w Chrzanowie

6 grudnia miałam przyjemność poznać wspaniałych mistrzów i ich małych uczniów z sekcji aikido w Chrzanowie. Kimono Cafe przygotowało i przeprowadziło dla dzieci mikołajkowe spotkanie z Japonią pod hasłem "Furoshiki - japoński worek skarbów". Dzieci bardzo chętnie brały udział we wszystkich przygotowanych dla nich atrakcjach i szczerze mówiąc, gdybyśmy mieli więcej czasu, wszyscy - włącznie ze mną - bawilibyśmy się razem dalej, bo kiedy musieliśmy opuścić salę spośród dzieci dało się słyszeć "przeciągnijmy trochę". Takie momenty są najprzyjemniejszą nagrodą za pracę włożoną w przygotowania!


Spośród wielu "skarbów", które rozłożyliśmy na chuście furoshiki, pierwszym wytypowanym przez dzieci był oczywiście japoński miecz (ze względów bezpieczeństwa iaito, czyli ćwiczeban wersj nieostra), co rozbawiło wszystkich, bo nie było oczywiście żadnym zaskoczeniem ;).
Później poznaliśmy wiele japońskich słówek, projektowaliśmy papierowe kokeshi, robiliśmy samurajskie hełmy z gazety, malowaliśmy oczy Darumom, a każdy dowiedział się, spod jakiego japońskiego znaku zodiaku pochodzi...Wykonane przez siebie prace, każdy zabrał ze sobą do domu wraz z przygotowanymi przez Kimono Cafe kolorowankami. A to tylko część rzeczy, które miały miejsce w ciągu 2 wesołych, bardzo intensywnych godzin.
Na koniec rozwiązaliśmy konkurs na najpiękniejszy projekt kokeshi  i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.
Za bardzo miłą i przyjazną atmosferę oraz możliwość wykorzystania zdjęć dziękuję senseiowi Piotrowi Burnosowi! A każdego z okolic Chrzanowa zachęcam do spróbowania swoich sił w aikido pod jego okiem!
http://www.aikido-chrzanow.pl/

Przed zajeciami

Pierwszy wybrany "skarb" ;)

Opowiadając o samurajach i najnowszej wystawie Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, z pomocą notesu z wystawy.

Składamy hełmy...

...i je zakładamy :)

Dzieci podczas pracy

Wykonana przeze mnie przykładowa papierowa kokeshi :)

A tu już projekty autorstwa dzieci!

Podczas opowiadania...

...i podczas słuchania ;)

Na pierwszym planie parę z naszych "skarbów"

Prezentując japońską herbatę matcha

Grupowe zdjęcie na zakończenie. Dziękuję bardzo!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz